Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Zahrada Království lesa

Zahrada Království lesaTento název nese úspěšný projekt Mateřské školy Sady Nový Jičín, příspěvková organizace na revitalizaci zahrady MŠ Marie Montessori v Novém Jičíně na Revoluční ulici 52.

18.8.2010 byl vybrán Výborem Regionální rady k uzavření smlouvy o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Moravskoslezsko pod regis.čís. CZ.1.10/ 3.2.00/03.00820.Výše dotace činí 9.241 802,31 Kč.

Naším prvotním cílem projektu, na kterém se podíleli pedagogové,zaměstnanci, děti i rodiče byla myšlenka vytvořit podmínky k prohloubení a pokračování realizování vzdělávacího programu Marie Montessori v přirozených přírodních podmínkách.a enviromentálnímu rozvoji dětí. Krásné okolí MŠ k tomu přímo vybízí. Studii a projekt vypracovala projekční kancelář Architráv s.r.o, zahrada byla osazena herními prvky, bylo zřízeno miniarboretum, vše tak, aby harmonicky zapadlo a doplnilo přírodní prostředí.

Zahrada byla dokončena v srpnu 2012 a mohou ji využívat děti MŠ Sady Nový Jičín a jejich odloučených pracovišť, ZŠ, družiny a v odpoledních hodinách rodiny s dětmi do 10 let.

Fotogalerie

Zahrada Království lesa